Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
Marzec 29, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
Kwiecień 2, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Co się bardziej opłaca – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja za pomocą wosku? Jak zaprezentowały się obie techniki w bitwie?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest ogólnie znany, włosy musimy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa zwykle dwa lub trzy dni. Często u pewnych Klientek wcale nie trzeba tyle wyczekiwać, i włosy zaczynają wychodzić ponad skórę już po pierwszym dniu. Metoda jest bardzo komfortowa, mimo tego że przeciwwskazaniem może być przykładowo posiadanie zbyt delikatnych naczynek krwionośnych, których nie można drażnić rozgrzanym woskiem. Mogą tworzyć się wówczas zaczerwienione, duże plamy oraz w rezultacie jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog nanosi rozgrzany wosk na wybrane części ciała, a później „nakleja” specjalne plastry bądź długie kawałki materiału. Energicznym ruchem ręki zrywa je razem z z włoskami. Metoda może być dla wrażliwych Klientek wyjątkowo kłopotliwa. Bolesność jest uzależniona po prostu od limitu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Nasza bariera ochronna po sesji za pomocą plastrów jest zaczerwieniona tylko nieznacznie, jednakże poleca się przez co najmniej kilka dni rezygnować z bardzo ciepłych kąpieli i peelingów w obszarach, w których przeprowadzono epilację.
Warto z całą pewnością zaprezentować zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Do depilacji, a poprawnie epilacji – musimy przygotować wybrany obszar 24 godziny wcześniej. Powinniśmy precyzyjnie zgolić nogi tradycyjną jednorazową maszynką do golenia. Krótko mówiąc nie musimy „hodować” włosów przez dłuższy czas, a to jest ogromnym udogodnieniem podczas depilacji. Sam zabieg ma miejsce w ciągu 20 minut, jednakże zanim to nastąpi należy wypełnić ankietę informacyjną czy porozmawiać z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest na przykład zażywanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która silnie podrażnia naszą skórę. Nie można również opalać się na 2 tygodnie przed oraz po zabiegu. Niesłychanie istotne jest też to, aby w ogóle nie używać peelingów tych obszarów ciała, które będą poddane epilacji przy użyciu wiązki lasera na tydzień przed i po zabiegu. W ogóle nie wolno ponadto odkrywać ciała na promienie słoneczne w czasie kolejnych zabiegów, zatem jesień oraz zima są perfekcyjnym momentem. Paniom w ciąży sesje się też odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem bladego ołówka oznacza na skórze wszelakie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, bo laser porównuje ciemniej zabarwione rejony skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest szczególnie efektywny jeżeli chodzi o włosy gęste oraz o silnym ubarwieniu – bezproblemowo mamy szansę je usunąć. W gabinetach, w których przeprowadza się zabiegi z medycyny estetycznej, sesje depilacji przy użyciu wiązki lasera na każdym kroku przeprowadzają specjaliści. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, które zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby partii ciała, do których ciężko dojść, na przykład pachy, strefy intymne oraz o większym obszarze oddziaływania, którą mamy możliwość ekspresowo zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na kilka sekund zasysa skórę, unicestwia macierz włosów i przerzuca się na inny rejon skóry. Mając na uwadze odmienną grubość włoska, ilość melaniny bądź miarę owłosienia, ogólnie rzecz ujmując nie możemy zasadniczo przewidzieć, jaki uzyskamy rezultat po jednokrotnej konsultacji. Zwykle usuwanych jest około 30% włosów.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Panie, które przez przypadek spotykają się z redukowaniem owłosienia rozgrzanym woskiem, bezwzględnie muszą to wiedzieć! Do kuracji powinniśmy bezwzględnie zapuścić włoski i to jest chyba najbardziej dokuczliwe. Oprócz tego te Kobiety, które ani jeden raz nie były na zaprezentowanym zabiegu w gabinecie kosmetycznym, mogą się przygotować na to, iż zabieg wcale nie należy do najłagodniejszych – to bolesna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednakże zależy od sprawności robienia zabiegu i wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog praktykujący depilację woskiem zrobi to szybko i beż żadnych kłopotów, bynajmniej nie narażając Klientki na niespodziewany ból. W pierwszej kolejności przykłada równomiernie ogrzany wosk, zaś po kilku chwilach nakleja specjalne plastry oraz pewnym ruchem likwiduje włoski. Ogólnie podczas zabiegu mamy szansę odczuć jedynie zdarcie pierwszego plastra, bowiem to ono jest przeważnie najtrudniejsze.
Nogi są natychmiast jedwabiście gładkie – to na sto procent zabieg dla Klientek, jakie oczekują doraźnego efektu. Cała metoda trwa koło 20 minut, a gładkość trwa przez blisko 14 dni. Włosy, które potem rosną, są wyraźnie cieńsze oraz mają jaśniejszy kolor. Prócz tego nie ma jakichkolwiek efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed zabiegiem należy wypełnić dokładną ankietę, jaką powoli ocenia się z kosmetologiem. Profesjonalista odpowie na wszelkie pytania także w czasie nakładania wosku. Nie powinniśmy ani trochę martwić się o ból, może tylko nieco szczypać „wciągana” przez okazalszą głowicę skóra. Głównie we wrażliwych miejscach można mieć odczucie dyskomfortu, między innymi w okolicy kolan. W czasie sesji powinniśmy mieć na uwadze to, iż będzie zauważalny łagodny zapach wypalanych cebulek włosowych. Zabieg jest szybki i często wygodny. Kosmetolog instruuje wszystkie kobiety, że zdjęta zostanie jedynie spora grupa cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy wzrostu włoska – kolejne muszą dopiero urosnąć, ażeby można było je usunąć laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się wykruszać, między innymi kiedy będziemy czyścić naszą skórę po kąpieli. Nowe włoski będą drobniejsze oraz będą także wolniej dojrzewały. Można będzie wychwycić obszary, w których będzie ich o wiele mniej. Skóra po zabiegu może być podrażniona i w tym okresie można próbować pantenolu. Jeden zabieg nie zapewni oszałamiających rezultatów, tylko pełen pakiet jest w stanie wykluczyć włoski dokładnie (i ani razu nie odrosną).
Sumując: w przypadku kiedy pragniemy zdecydować się tylko na pojedynczy zabieg, mamy szansę wybrać epilację podgrzanym woskiem (ale po jakimś czasie włosy będą wzrastały takie same). A w przypadku kiedy ktoś zamierza usunąć włosy zupełnie, dobrze jest zainwestować w sekwencję sesji epilacji laserowej. Jeśli planujesz wiedzieć więcej, wejdź w link obok – Depilacja

Komentarze są wyłączone.