Klinika stomatologiczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów i na rozrostu technik i technologii używanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest właściwie od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które usuwają przebarwienia i poprawiają kształt zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość zobaczenia efektu działań dentysty nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym pośród protez, cały zabieg trwał kilka miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów stomatologicznych wiąże się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant stomatologiczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy gwarantuje znacznie lepsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia powstałe na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a obok tego pozbywa się do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów u dentysty jest niezwykle komfortowy i nie pożera dużo czasu. Bardzo istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować moc lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się poprawić także przy użyciu protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym albo do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

Stomatologia estetyczna

Komentarze są wyłączone.