Kubek termiczny Contigo na każdą okazję

Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia stomatologiczna
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Optymalizacja i pozycjonowanie wizytówek w mapach Google
11 września, 2020

Termiczny kubek idealny

O termicznych kubkach rozmyślamy zazwyczaj w sezonie jesienno-zimowym, gdy planujemy nosić gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że kubki termiczne nie tylko trzymają ciepło, ale również są dobre do przechowywania zimnego picia latem. Jaki kubek będzie dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego użytku, czy bardziej zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Wyśmienity kubek termiczny na kilka godzin utrzyma ciepło herbaty lub zimno picia. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek termiczny?

Jeśli przewidujemy zakup kubka termicznego, najlepiej na początek zwrócić uwagę na parę ważnych szczegółów. W głównej mierze najbardziej ważny jest materiał produkcji. Od tego zależy jego zastosowanie i możliwość zachowania zimna albo ciepła. Kolejnym składnikiem jest pokrywka kubka. Musi być nie tylko szczelna, żeby zachować ciepło lub zimno w środku na pożądanym poziomie, ale również gwarantować komfortowy sposób otwierania i picia. Trzeba także wybrać formę termicznego kubka i jego pojemność. Kubki o niskiej objętości nie zachwycą na długich podróżach, z tego powodu w tej sprawie powinniśmy dopasować pojemność termicznego kubka do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma duże znaczenie pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce albo nawet w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Kubek termiczny doskonały do biura, do pracy

Kubki termiczne zwykle kupujemy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak dopasować od specyfiki pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie zapewniają dłuższy okres zachowania zimna lub ciepła. Możemy zakupić wzorzysty kubek ceramiczny, wygodny szklany lub stworzony z tytanu. Nie dość, że są dostępne w różnych wzorach i kolorach, to na dodatek są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one słabiej zachowują temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie dobry dla kierowcy albo dla budowlańca. Choćby dlatego, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być najlepiej lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z uwagi na to zazwyczaj kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo niedrogie, znajdziemy wśród nich sporo kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez trudu wejdą do plecaka oraz nie sprawią trudności w korzystaniu. I choć mniej czasu utrzymują ciepło lub zimno oraz są mniej trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie potłuką się jak np. kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny wyśmienity na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się również na spacer, gdzie szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie skupiamy się na długim utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zachowanie ciepła lub zimna jest ważne, lepiej kupić kubek z tritanu. Są one lekkie w przenoszeniu, komfortowe, a ponadto są wolne od związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są droższe i można je porysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Jakie kubki termiczne zda egzamin w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę najbardziej zależy nam, żeby kubek termiczny przez wiele godzin zatrzymywał zimno lub ciepło picia w środku. Dlatego najlepszym kubkiem termicznym na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego rodzaju kubki termiczne najlepiej ze wszystkich utrzymują zimno lub ciepło, ze względu na to, że są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu trzymają zimno lub ciepło na wiele godzin. Dodatkowo mają wytrzymałą budowę i są odporne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego termicznego jest jego masa, bo jest on cięższy od pozostałych.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W samochodzie trzeba mocno uważać, ze względu na to kubek termiczny najlepszy do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz dobrze trzyma zimno lub ciepło. Kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane ze stali lub z tytanu. Tego rodzaju kubki są trwałe oraz długo utrzymują zimno lub ciepło napoju.

Który kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty zazwyczaj myślimy nad dobrym wyglądem, ze względu na to najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, z kolei kubki ceramiczne ogromną ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe także cechują się szerokim wyborem wzorów, nie zalecamy ich na prezent.

Kubki Contigo

Komentarze są wyłączone.