Depilacja woskiem -Na czym polega?

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
Wrzesień 25, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorujemy salę i kościół
Październik 24, 2019

Depilacja woskiem -Na czym polega?

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na długi czas. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal niesłabnącym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskiem. Ta od dawna używana metoda pozwala usunąć włoski z większości części ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z której mają być usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być zaledwie lekko podgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał odrywa się sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk wnika do wnętrza, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Obszarami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także ręce, ramiona, wąsik lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskową dobrze jest się przyszykować. Na kilka dni przed depilacją warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą za krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie usuwania. Decydując się na depilację woskiem najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskową należy porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, aby podczas zabiegu ich nie naruszyć. Warto także zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie istotne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie kojące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na kilka dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje trwały efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.