Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Oświadczenia poświadczenie i inne dokumenty
Październik 28, 2019
Dobry Fryzjer – jak wybrać dobry salon
Luty 14, 2020

Implanty zębów

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest współcześnie najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, imitujący usunięty lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Stomatologiczny implant zębowy pozwala na zamocowanie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba przyczepiana jest na dobre i dobierana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne mogą zastępować zęby pojedynczo, a także całe łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy wysokim standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najwłaściwsze z możliwych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ ?

Wszelkie braki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Na skutek utraty zęba pojawiają się ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiadujące zęby mogą pochylać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Dodatkowo zwiększa się obciążenie, co jest przyczyną ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego później może dojść do utraty kolejnych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie oddziałuje na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz kłopotów ze snem i mową.

Zwykle implanty wstawia się w przypadku braku pojedynczych zębów lub ze względu na walory estetyczne. Braki powodują deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta żuchwa, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębów zastępują protezy, które są często niewygodne i przeszkadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u stomatologa, w trakcie której realizuje się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie konieczne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Ważne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Rodzaj implantów zawsze dobiera lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje długofalowy czas użytkowania. Minusem tytanowych implantów zębowych jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być odsłonięty, w niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, zwane też implantami ceramicznymi. Uznawane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zębową i są odporniejsze na ścieranie oraz wpływ elementów zewnętrznych – na przykład korozję, a także wahania temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są przede wszystkim wytrzymałym i solidnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w przypadku źle dopasowanych protez. Nie wymagają szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Dodatkowo zabezpieczają przed zanikiem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co pozwala na spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed wstawieniem implantu konieczne jest wykonanie szeregu badań. Lekarz ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest wiele przeciwwskazań.

Absolutnym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów wykluczają też choroby psychiczne i schorzenia niszczące organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Do tego dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może pokazać się również ból, na który przepisuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wszczepienie implantów to jeden z najdroższych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Oscylują między 1600 do nawet 4 000 zł za pojedynczą śrubę. Do kosztów trzeba także wliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i zależne od ich typu. Im bardziej odporne i estetyczniejsze tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 500 do 1 300 zł.

W przeliczeniu cena pełnego zabiegu sięga od 4 do 8 tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.