Dobry Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
Październik 28, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy podlewania
Sierpień 24, 2020

Dobry Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie zasługa regularnej pielęgnacji, ale też relacja z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak istotny. Dbałość o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, jakie powinny być brane pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest też wygląd salonu i stosunek do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są możliwe do stworzenia na włosach w konkretnym rodzaju, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są też dyplomy, jakie często można zobaczyć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer systematycznie się rozwija – uczestniczy w wykładach, szkoleniach zjazdach. Poszerza wiedzę i śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej ciekawią większość klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami z reguły powinien mieć także umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni formują wymyślne upięcia, które sprawdzą się na przykład na wesele albo inne okazje. Należy więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego zdolności nam się podobają. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , by upłynął w miłej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów lepiej unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer dużo narzeka na innych klientów albo na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto dobrze też sprawdzić, ile czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu oddają im zbyt niewiele uwagi. Zdarza się też tak, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym bardziej je zna i wie, czego wymagają.

Ważna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien zaproponować obniżkę, naprawczy albo nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego powodu sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie ważny. W tym zakresie podstawową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do obsługi wszystkich klientów. Z tej przyczyny w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie i regularnie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, by narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jaki sposób personel troszczy się o schludność salonu. Jeżeli na podłodze leżą niesprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w czasie mycia woda lub szampon to oznaka, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po wykonaniu zadań, porządkuje salon przed przyjęciem kolejnego  klienta.

Warto też ocenić sam wystrój. Salon powinien zapraszać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się charakterystycznym elementem lepiej zostają w pamięci. Ponure, smutne salony raczej nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a pracujący tam fryzjerzy są fachowcami, dowodzi też jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek lub brzytw rzutuje na efekty działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej szkody, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze zdolności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt jest marny.

Dobrze jest też spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie środków aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.