Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy i na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
Wrzesień 25, 2019

Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia wiele ciekawych zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale również kształtują sylwetkę, likwidują tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie oraz promują rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą co raz to nowsze oraz efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Co więcej, innowacyjne technologie powodują, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, dzięki czemu nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Wiele gabinetów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest zdecydowanie bardziej promienna i estetyczna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka dodatnio wpływa na jej zdrowie i wygląd. Najczęściej używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz pozbycie się z nich nieczystości. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie wyciąga zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj angażują pracę specjalnych urządzeń. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i wciąga je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem porządnie odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do włączenia procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają wyjątkowy, dodatni wpływ na kondycję skóry. Tego typu zabiegi nadają skórze jędrność i elastyczność i zwalniają proces starzenia.

W tym zakresie często wykorzystuje się również substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także eliminują zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zepsute komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki głównie interesują tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są niepodatne na ćwiczenia i opracowane diety. Nowoczesna technologia pozwoliła opracować metody, które sprawiają, że tkanki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, przez co o wiele łatwiej je odessać albo przetransportować do wątroby, a stamtąd zwykle wydalane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego typu zabiegi z reguły mają też dodatkowe korzystne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają usuwanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pożegnać cellulit, zmniejszyć zmarszczki, blizny albo rozstępy.

Istnieje kilka innowacyjnych sposobów modelowania sylwetki oraz wspomagających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją również sposoby wykorzystujące iniekcję lub laser. Z reguły te zabiegi nie są inwazyjne i przynoszą zauważalne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie do 45% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej oraz wyregulowanej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii używane od dawna, ciągle odnajdują co raz to lepsze oraz efektywniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne udostępniają nowoczesne zabiegi laserowe, które oddziałują na różne części ciała oraz tak samo różne problemy. Najbardziej znana jest depilacja laserowa, która usuwa nadmierne owłosienie z każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, zabijając bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego względu część zabiegów dodatkowo wpływa na zatrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją również zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Dla przykładu liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wszywanych w warstwy skóry, aby unosiły oraz trzymały odpowiednie partie skóry.

Depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.